Postprodukcia fotiek a videa

Postprodukcia fotiek a videa z dronu

Odlišuje profesionálov od amatérov

Zistite aké tajomstvá sa skrývajú za slovom "Postprodukcia"

Spraviť dokonalú fotku alebo video vyžaduje skúsenosti a pochopenie daných technológií. Niekedy je svetla priveľa, inokedy zasa primálo. Celý proces začína správnym nastavením kamery s ktorým nám pomáhajú dlhoročné skúsenosti v odbore. Základom úspechu je fotenie do RAW formátu za ktorým nasleduje precízna práca v postprodukcii. Vy sa však o nič starať nemusíte, nechajte to kľudne na nás.

Postprodukcia
fotografií z dronu

Kvôli foteniu z dronu v RAW formáte je nevyhnutné každú snímku prehnať postprodukčným softvérom. Využívame profesionálne aplikácie od špecialistu na multimédiá a kreatívny priemysel Adobe.

V aplikácii Lightroom upravujeme fotografie tak, aby pôsobili čo najreálnejšie, reprezentatívne a vyvolali u divákov požadovanú emóciu.

Photoshop využívame na dodatočné úpravy samotného obsahu fotografie, najčastejšie na odstránenie nežiadúcich alebo pridanie chýbajúcich objektov.

1. Orezanie a narovnanie

Extrémne silný bočný vietor môže spôsobiť, že je fotka z dronu naklonená. Spolu s orezaním nežiadúcich objektov je narovnanie prvým krokom pri úprave fotografie.

2. Teplota farieb

Ďalším krokom pri úprave každej fotografie je vyváženie bielej. Nastavuje sa vhodný pomer medzi chladným modrým a teplým žltým nádychom fotky z dronu.

3. Jas a kontrast

Pri fotení za nedostatku prirodzeného svetla je nutné v postprodukcii fotku zosvetliť. Zvyšovaním kontrastu zas prehlbujeme rozdiely medzi svetlými a tmavými tónmi.

4. Živosť a sýtosť farieb

Sýtosť dodáva farbám na fotografii intenzitu. Netreba to však prepáliť, lebo potom bude fotka pôsobiť umelo a presaturované farby budú divákom vypaľovať zrak.

5. Šum a ostrosť

Za zlých svetelných podmienok sa môže na fotke objaviť zrnenie. Spolu so zaostrením detailov je však postprodukčné odstránenie šumu pomerne jednoduchou záležitosťou.

6. Sfinalizovanie a zdieľanie

Na záver rozmazávame tváre nezúčastnených osôb, EČV a zapracovávame všetky ostatné požiadavky klienta. Fotky z dronu nakoniec nahráme na cloud a zdieľame s klientom.

Postprodukcia
videa z dronu

Rovnako ako fotky tak aj video je potrebné postprodukčne upraviť. Postup je však úplné iný a časova náročnosť je výrazne vyššia. Pri úprave videá používame softvér pre profesionálov of firmy Adobe, ktorý ma v podstate neobmedzené možnosti.

Najprv v aplikácii Premiere Pro nasekáme jednotlivé zábery za sebou, upravíme ich dĺžku, rýchlosť a doplníme o vhodnú hudbu. Počas color gradingu “skrášlime” zábery a farebne ich doladíme aby vyzerali čo najlepšie. 

Keď sa spokojný s video tak do neho v aplikácí After Effects začneme pridávať animácie, texty a rôzne efekty aby sme doladili a vyšperkovali každé video. Následne pokračujeme exportom v požadovaných formátoch.

1. Strih

Nasekanie jednotlivých záberov v správnom poradí dokáže pekne potrápiť myseľ. My v tom však už máme prax a jednotlivé prechody časujeme aj do hudby.

2. Hudba

Znie to jednoducho ale nájsť správnu hudbu, dá zabrať. Hudba musí mať správne tempo aby sa hodila k štýlu strihu videa a hlavne z nej musí ísť správna emócia.

3. Color grading

Z každého záberu vyťažíme maximum, upravíme teplotu farieb, svetlosť, farebnosť a mnoho ďalších aspektov aby video vyzeralo vždy čo najlepšie.

4. Animácie

Potrebujete zvýrazniť niektorý prvok vo videu? Žiadný problém. Vždy sa snažíme prísť s niečim novým čo diváka zaujme a zároveň splní účel točenia videa.

5. Texty

Niekede nestačí iba vidieť ale je lepšie to radšej aj napísať. Rôzne animácie textov nie su pre nás problém, už si iba vybrať z toho obrovského množstva možností.

6. Export

Všetky videa štandardne exportujeme v 4K rozlíšení. Pre lepšiu kompatibilitu Vám však dodáme aj FullHD prípadne iné podľa Vašich preferencií.

Postprodukčné úpravy sú nevyhnutné prakticky vždy

bratislava pri zapade slnka z dronu

Fotky z dronu

Pútavá fotografia z vtáčej perspektívy zasadí objekt záujmu do kontextu prostredia a bez pochýb zaujme.

Video z dronu

Dynamický prelet vo výškach, o ktorých sa pozemným kamerám ani len nesnívalo. Zažite to s nami.

Časozberné video z dronu

Niekedy treba zachytiť niekoľko hodín v pár sekundách - s tým vám pomôžu naše timelapse a hyperlapse.

Virtuálne prehliadky

Séria 360° panorám obohatená o užitočné informácie vďaka svojej interaktivite nepozná konkurenta.

Chýba vám už len realizácia?

Zavolajte: +421 917 999 452

Zopár našich spokojných klientov

All4life
Liptov Slovakia
NBS, Národná banka Slovenska
Bešeňová
Maxin Prague
Prochazka & Partners

Spoločnosť

Teamsales s.r.o.
Kutlíkova 17
851 02 Bratislava

Fakturačné údaje

IČO: 46 056 301
DIČ: 2023226007
IČ DPH: SK2023226007

Zavolajte nám

Mobil: +421 917 999 452